Fotowoltaika dla Firmy – opłacalność, koszty, zyski, finansowanie.

Przy obecnych i przyszłych cenach energii Fotowoltaika dla firmy to opłacalna inwestycja, można to łatwo udowodnić. Instalacje fotowoltaiczne na dachach i terenach firm rosną jak grzyby po deszcze gdy wyjdzie słońce.

Zobacz jak optymalnie wykorzystać korzyści jakie oferuje fotowoltaika dla biznesu? Odpowiedzią jest właściwie zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna. Czynniki które mają znaczenie przy projektowaniu instalacji fotowoltaicznej dla firmy to:

  • lokalizacja
  • zastosowana technologia
  • umiejscowienie i właściwy montaż instalacji
  • uwzględnienie w projektowaniu instalacji profilu przedsiębiorstwa
 

Profil energetyczny przedsiębiorstwa różni się znacznie od profilu zużycia energii elektrycznej w gospodarstwach domowych. W większości firm, największe zużycie prądu ma miejsce za dnia, w tym samym czasie, gdy panele fotowoltaiczne produkują energię. Trzeba nastawić się na tzw. auto konsumpcję produkowanego samodzielnie prądu. Pomocne jest też magazynowanie prądu w magazynach energii.

W firmie pracującej w godzinach dziennych zbyt duże nadwyżki w produkcji energii obniżą opłacalność przedsięwzięcia.  Wszystko zależy od specyfiki samej firmy.

Projekt instalacji fotowoltaicznej warto więc zostawić specjalistom, którzy uwzględnią potrzeby energetyczne firmy oraz możliwości montażowe, dobierając optymalne i rozsądne oraz korzystne finansowo rozwiązanie.

fotowoltaika dla firmy

Opłacalność fotowoltaiki dla firm

Chcesz sprawdzić jak wygląda sprawa opłacalności fotowoltaiki dla Twojego biznesu? Aby uświadomić Tobie, jak szybko Twoja instalacja się zwróci, posłużymy się przykładem średniej wielkości przedsiębiorstwa.

Ceny energii dla firm wzrosły zdecydowanie i z kolejnych latach będą rosnąć. W zależności od tempa wzrostu cen prądu w okresie eksploatacji instalacji, od wielkości konsumpcji własnej energii i innych czynników, czas zwrotu z inwestycji fotowoltaicznej może być zdecydowanie niższy i sięgnąć nawet ok. 4-5 lat.

Firma posiadająca instalację fotowoltaiczną o mocy 30-50 kWp może liczyć się z zyskiem/oszczędnością rzędu nawet 900 tys zł w ciągu 25 lat. Są to szacunki wg dzisiejszych cen energii.

Milion złotych, to pieniądze których nie będzie musiała wydać firma posiadająca stosunkowo małą instalację fotowoltaiczną!

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw a podatek

W przypadku fotowoltaiki dla firm możliwe jest odliczenie pełnego VATu, który dla firmowych instalacji fotowoltaicznych wynosi 23%. Inwestycja w we własną elektrownię fotowoltaiczną jest też kosztem podatkowych dla firmy, co umożliwia dokonanie odliczeń od podatku dochodowego.

Finansowanie fotowoltaiki dla firm – leasing, dofinansowanie

Instalacja fotowoltaiczna może być jedną z lepszych decyzji biznesowych. Dla wielu firm problemem są źródła pozyskania finansowania. Jest kilka sposobów na finansowanie fotowoltaiki:

  • środki własne,
  • kredyt komercyjny
  • kredyt na fotowoltaikę dla firm
  • dotacje i nisko oprocentowane pożyczki rządowe i samorządowe
  • leasing na fotowoltaikę dla firm

 

Co ważne:

Weź pod uwagę, że posiadania własnej Taniej energii może przesądzać o rentowności firmy, jej być albo nie być.

Tematyka strony: fotowoltaika dla firmy, opłacalność fotowoltaiki dla firm, finansowanie fotowoltaiki dla firmy, zyskowność fotowoltaiki dla firm, jaki jest zysk z fotowoltaiki, fotowoltaika dla firm rozliczenie, fotowoltaika w firmie a koszty, fotowoltaika dla firm kalkulacja, oszczędność na fotowoltaice, jakie oszczędności daje fotowoltaika, jakie oszczędności daje instalacja fotowoltaiczna dla firmy, zasady fotowoltaika dla firmy, rozliczenie fotowoltaiki w firmie.

ENERGIAPV.WAW.PL

KONTAKT
Tel: +48 600 460 640
mail: kontakt@energiapv.waw.pl
Website: energiapv.waw.pl
 

Warszawa – Marki, 05-270
ul. Małachowskiego 1

Urządzenia fotowoltaiczne marek Longi Solar, JaSolar, FoxESS, Growatt, Ferroli, Hyundai, Panasonic, Daikin, Kasai, Solis, inne.

OFERTA SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE
Panele fotowoltaiczne
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Dotacje i finansowanie fotowoltaiki

CO OZNACZA SKRÓT PV?
Jest to skrót od angielskiego słowa photovoltaics – pv). Moduły pv czy ogniwa pv oznaczają moduły fotowoltaiczne.