Czy fotowoltaika się opłaca. Instalacja fotowoltaiczna i jej opłacalność

  • Czy fotowoltaika się opłaca? Fotowoltaika to możliwość uniezależnienia się od ciągłego wzrostu cen energii elektrycznej. Produkcja energii elektrycznej na własny użytek jest po prostu opłacalna. Słońce świeci za darmo a przy obecnych i przyszłych cenach energii szybka amortyzacja nakładów na instalację jest w zasadzie pewna. Po spłacie instalacji (pamiętajmy o możliwości otrzymania obecnie rekordowych dopłat i ulg!) przez 15-20 lat energię ze słońca będziemy mieć całkowicie za darmo, co więcej – nadwyżki energii można sprzedawać! Spójrz jakie są dziś ceny energii, jaki zapłaciłeś ostatni rachunek za miesiąc czy rok – pomnóż to przez 20 lat – zobaczyć jakie jesteś w stanie poczynić kolosalne oszczędności.
  • Pieniądze które wydajesz na zakup prądu, a uzyskasz z darmowej energii możesz przeznaczać na inne, ważne dla ciebie cele (zdrowie, naukę, podróże, dodatkową emeryturę, lepszy samochód, modernizację domu).
  • Nawet instalując fotowoltaikę ze środków pochodzących z dopłat oraz z pożyczki okazuje się, że początkowe raty do spłaty są niższe niż rachunki za energię elektryczną kupowaną z zewnątrz, z czasem coraz bardziej spadają aż w końcu energię (prąd) mamy po prostu za darmo! Na dodatek rata do spłaty jest stała, niezmienna przez cały okres spłaty a rachunki za energię kupowaną z zewnątrz, jak można przypuszczać, będą tylko rosły! Od początku więc mamy: niższe koszty energii, pewność że ponoszone koszty nie wzrosną, a po pewnym czasie – po prostu darmowy prąd /ciepło.
  • Moduły fotowoltaiczne są niezawodne, stabilne oraz posiadają niezwykle długą żywotność. Dodatkowym tego potwierdzeniem są długie okresy gwarancyjne. (moduły fotowoltaiczne to nie to samo co kolektory słoneczne, te działają na zupełnie innej zasadzie i służą czemu innemu).
  • Każdy może skorzystać z energii słonecznej. Instalacja fotowoltaiczna możliwa jest prawie na każdym dachu i na każdej powierzchni – na dachu, na gruncie, na wiatach, na zadaszeniach samochodowych itp.
  • Produkcja prądu z paneli fotowoltaicznych jest ekonomiczna i przyjazna dla środowiska.
  • Energia słoneczna zapewnia bezpieczeństwo, czy fotowoltaika się opłaca nie jest więc tylko kwestią finansową. Energia pochodząca ze słońca jest do dyspozycji każdego bez żadnych ograniczeń oraz na tyle duża, że wielokrotnie pokrywa zapotrzebowanie ludności świata na prąd.
  • System solarny tego typu przyczynia się do podniesienia jakości życia i uniezależnia nas od rządu, podatków, sztucznie ustalanych cen energii. W przypadku działalności gospodarczej czerpanie taniej energii będzie wręcz stanowiło o „być albo nie być” firmy i o życiu jej właścicielu oraz pracowników.
  • Dzięki zestawom fotowoltaicznym można w łatwy sposób uniezależnić się od importów energii z zagranicy, na przykład paliw kopalnych.
  • Słońce jest pokojowym źródłem energii. O promienie słoneczne nie prowadzi się żadnych wojen, inaczej niż w przypadku gazu, ropy naftowej, węgla, wody czy paliwa do elektrowni atomowych. Od wschodu do zachodu słońca, od milionów lat, promienie słoneczne są dostępne dla każdego, za darmo. To jest energia dzięki której oświetlenie i ogrzewanie twojego domu lub praca firmy mogą być darmowe lub prawie darmowe. Policz ile pieniędzy wydajesz przez całe życie na energię i prąd który możesz mieć za darmo, ze słońca.

czy fotowoltaika się opłaca

Kluczem do opłacalności inwestycji w fotowoltaikę jest przemyślany dobór urządzeń,  które łącznie dają moc dostosowaną do indywidualnych potrzeb w danym budynku.

ENERGIAPV.WAW.PL

KONTAKT
Tel: +48 600 460 640
mail: kontakt@energiapv.waw.pl
Website: energiapv.waw.pl
 

Warszawa – Marki, 05-270
ul. Małachowskiego 1

Urządzenia fotowoltaiczne marek Longi Solar, JaSolar, FoxESS, Growatt, Ferroli, Hyundai, Panasonic, Daikin, Kasai, Solis, inne.

OFERTA SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE
Panele fotowoltaiczne
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Dotacje i finansowanie fotowoltaiki

CO OZNACZA SKRÓT PV?
Jest to skrót od angielskiego słowa photovoltaics – pv). Moduły pv czy ogniwa pv oznaczają moduły fotowoltaiczne.