Działanie systemu fotowoltaiki z magazynem energii w akumulatorach

Jak działa magazyn energii? Najprościej mówiąc, Magazyn Energii jest inteligentną baterią która ładuje się w przypadku produkowania przez panele fotowoltaiczne większej ilości energii niż aktualne zużycie oraz z której można czerpać gdy potrzebne jest nam większe zużycie niż aktualna produkcja przez panele, np. wieczorem czy w nocy. Pamiętajmy – energia z Magazynu Energii  będzie ZAWSZE najtańsza ponieważ pochodzi ze Słońca, które świeci ZA DARMO.

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne (solarne) zamieniają światło słoneczne na prąd stały.

Inwerter

Inwerter zamienia prąd stały wytworzony w panelach solarnych na prąd zmienny, którym można zasilać sieć elektryczną lub bezpośrednio go zużywać na własne potrzeby. Urządzenie to najczęściej ma wbudowany moduł odpowiedzialny za monitorowanie pracy zestawu fotowoltaicznego oraz generowanie statystyk. Obowiązkowo należy montować urządzenia przeciwprzepięciowe. W przypadku stosowania instalacji fotowoltaicznej połączonej z Magazynem Energii należy stosować falownik (inwerter) posiadający funkcję hybrydową tzw. FALOWNIK (INWERTER)  HYBRYDOWY.

Zastanawiasz się jak działa magazyn energii we współpracy z instalacją? Sterownik ładowania w Magazynie Energii reguluje ładowanie i rozładowywanie. Jeżeli zestaw fotowoltaiczny produkuje więcej energii niż jest zużywane, wtedy Magazyn Energii jest ładowany. W sytuacji, gdy potrzeba więcej energii, niż produkuje system fotowoltaiczny, inwerter akumulatorowy pokrywa różnicę energii, przez co Magazyn Energii jest rozładowywany.

W dzień system odpowiednio dobranych akumulatorów magazynuje nadmiar prądu wytworzonego w modułach fotowoltaicznych. Wieczorem, w nocy i we wczesnych godzinach porannych przekazuje tą zmagazynowaną energię elektryczną do zasilania urządzeń w gospodarstwie domowym.

Dwudrożny licznik energii elektrycznej (tzw. licznik inteligentny)

Licznik ten rejestruje tą część energii, która dostarczana jest do publicznej sieci elektrycznej. Powstała różnica pomiędzy całkowitą wyprodukowaną energią a energią zmagazynowaną wskazuje na wielkość zużycia własnego. Licznik ten mierzy także ilość energii pobieranej od dystrybutora energii elektrycznej.
Licznik takie montowany jest przez państwa Zakład Energetyczny.

Magazyn Energii można rozbudowywać o kolejne moduły, dodawane jeden do drugiego. Zasada działania magazynu energii jest prosta.

jak działa magazyn energii

Znajdziesz tu odpowiedź na pytanie: jak działa magazyn energii, zasada działania magazynu energii, jaki magazyn energii do fotowoltaiki, hybrydowy magazyn energii, jaki magazyn energii wybrać. Zobacz jakie są ceny na magazyny energii oraz instalacje fotowoltaiczne z magazynem energii. Dlaczego warto kupić magazyn energii dla firmy a nawet do domu.

ENERGIAPV.WAW.PL

KONTAKT
Tel: +48 600 460 640
mail: kontakt@energiapv.waw.pl
Website: energiapv.waw.pl
 

Warszawa – Marki, 05-270
ul. Małachowskiego 1

Urządzenia fotowoltaiczne marek Longi Solar, JaSolar, FoxESS, Growatt, Ferroli, Hyundai, Panasonic, Daikin, Kasai, Solis, inne.

OFERTA SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE
Panele fotowoltaiczne
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Dotacje i finansowanie fotowoltaiki

CO OZNACZA SKRÓT PV?
Jest to skrót od angielskiego słowa photovoltaics – pv). Moduły pv czy ogniwa pv oznaczają moduły fotowoltaiczne.