Jak działa pompa ciepła

Pompa ciepła. Zasada odwróconego działania lodówki

Jak działa pompa ciepła? Kiedy na zewnątrz robi się naprawdę zimno, jest to tylko kwestia czasu, zanim zrobi się też chłodno w budynku, ponieważ ciepło zawsze przemieszcza się zgodnie z kierunkiem zmian temperatury: od cieplejszego do chłodniejszego. To nieuniknione prawo naturalne pompa ciepła “obchodzi” realizując pewien trik, bowiem możliwe jest przenoszenie ciepła w odwrotnym kierunku, tj. od chłodnej przestrzeni do cieplejszej. Jak to możliwe? Działanie pompy ciepła jest zasadniczo identyczne z działaniem … lodówki. Jednak, gdy lodówka usuwa ciepło ze swojego wnętrza i przekazuje je na zewnątrz, pompa ciepła usuwa ciepło z przestrzeni zewnętrznej i przekazuje energię do domu w postaci ciepła. Pompa ciepła wykorzystuje zasadę fizyczną, tak zwany efekt Joule’a-Thomsona.

Pompy ciepła Warszawa

System ogrzewania pompy ciepła składa się z trzech elementów:

  • systemu źródła ciepła, który pobiera energię potrzebną ze środowiska; 
  • samej pompy ciepła, która powoduje, że odzyskane ciepło z otoczenia jest użyteczne; 
  • oraz systemu dystrybucji i przechowywania ciepła, który rozprowadza lub tymczasowo przechowuje ciepło w domu.

Pompa ciepła powietrzna działa na zasadzie różnicy temperatur wynikających z zachodzących wewnątrz systemu urządzenia naturalnych procesów fizycznych.

Jak działa pompa ciepła? Najważniejsza do zrozumienia zasady działania powietrznych pomp ciepła jest zasada:

Ciepło powietrza z otoczenia podgrzewa znajdujący się w układzie przewodów specjalny czynnik chłodniczy, który paruje już w niewielkiej temperaturze. Ciecz ta zawsze ma temperaturę niższą od otoczenia, dzięki czemu może pobierać ciepło. Proces ten zachodzi nawet gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera.

Podgrzany czynnik chłodniczy w postaci gazowej jest następnie sprężany przez sprężarkę, w wyniku czego jego temperatura jeszcze bardziej wzrasta. Gazowy czynnik chłodniczy może teraz oddać energię cieplną do instalacji grzewczej i zbiornika ciepłej wody. Następuje wówczas jego schłodzenie, skroplenie i odprowadzenie przez zawór rozprężny. Czynnik chłodniczy po zmniejszeniu temperatury i zmianie stanu skupienia może rozpocząć cykl od początku i znowu pobierać ciepło z otoczenia.

Pompa ciepła, co oczywiste, potrzebuje zasilania do swojego działania.

Oferujemy pompy ciepła renomowanych producentów z pełną gwarancją i serwisem. Nasza oferta zakłada projekt instalacji, montaż kompletnej instalacji grzewczej oraz uruchomienie i serwis urządzeń.

Pompy ciepła, jako źródło ogrzewania domu oraz podgrzewania wody stają się powoli standardem w całej europie, również w Polsce. W połączeniu z zasilaniem z własnej instalacji fotowoltaicznej pompa ciepła jest samowystarczalnym źródłem energii uzyskiwanym samodzielnie z własnej instalacji grzewczej.

Zapraszamy do kontaktu. Oferujemy krótkie terminy realizacji oraz pełne wykonawstwo. Fotowoltaika i pompy ciepła Warszawa Marki: energiapv.waw.pl

jak działa pompa ciepła
zasada działania pompy ciepła
pompy ciepła Warszawa

ENERGIAPV.WAW.PL

KONTAKT
Tel: +48 600 460 640
mail: kontakt@energiapv.waw.pl
Website: energiapv.waw.pl
 

Warszawa – Marki, 05-270
ul. Małachowskiego 1

Urządzenia fotowoltaiczne marek Longi Solar, JaSolar, FoxESS, Growatt, Ferroli, Hyundai, Panasonic, Daikin, Kasai, Solis, inne.

OFERTA SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE
Panele fotowoltaiczne
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Dotacje i finansowanie fotowoltaiki

CO OZNACZA SKRÓT PV?
Jest to skrót od angielskiego słowa photovoltaics – pv). Moduły pv czy ogniwa pv oznaczają moduły fotowoltaiczne.